Valle Isarco

Trápí vás dlouhé fronty u vleků na českých sjezdovkách, které následně nabízí pouze krátké tratě? Pak přijměte pozvání do italských Alp, přesněji do Alp Sarntalských, kde se uprostřed majestátných hor nalézá pohádkové středisko Valle Isarco.

Nepříliš velký ski areál Valle Isarco se může pochlubit udržovanými tratěmi, které jsou propletené hustou sítí lanovek a vleků. Valle Isarco vám může nabídnout přes 84 kilometrů nádherných plání, kde zažijete opravdové lyžařské radovánky. Středisko se nachází v nadmořské výšce od 777 m. n. m. do 2 512 m. n. m. Vysoká výška zaručuje možnost lyžování po celou zimu.

Valle-Isarco-Top

Doprava do Valle Isarco

Vzdálenost od Prahy není příliš velká, za 615 kilometrů dorazíte do cíle. Přes Mnichov si to namiřte k tyrolskému městu Innsbruck, dále přes Brenner až Bolzanu. Využijte dálniční sjezd Ora / Auer pro napojení na silnici vedoucí do Cavalese, Predazzo, Moena, Campitello di Fassa až Canazei, zde je to již kousek od centra Valle Isarco.

Lyžování v Valle Isarco

Lyžování v této oblasti je pro lyžaře opravdovým zážitkem. Je jen málo míst, kde se tak krásně snoubí sjezdové tratě s okolní krajinou. 54 sjezdovek se dělí na 16 kilometrů modrých tratí, 54 červených a 14 kilometrů poněkud náročnějších tratí černých. Jak vidíte poměr nenáročných sjezdovek je s těmi více náročnými dobře vyvážen. Bezlesé carvingové svahy u Plose a Monte Fana patří mezi zdejší nejoblíbenější oblasti. Naleznete zde i snow park závodních parametrů, který uspokojí nejednoho lyžaře. Skipas stojí okolo 34€/den. Doporučujeme vám však pořídit si superskipas, který vás bude opravňovat ke vstupu na všechna střediska v Dolomitech.

Valle-Isarco-Sky-Mapa

Nejlepší sjezdovka Dolomit


Pakliže navštívíte středisko Valle Isarco, pak zaručeně musíte navštívit jednu z nejlepších sjezdovek Dolomit zvanou Trametsch, která dosahuje úctyhodné délky 9-ti kilometrů. Od vrcholu Plose vede trať v mírném sklonu bezlesou plání, následně se sjezdovka zanoří do lesa, kde následuje nekonečný, ostrý průsek, při jehož průjezdu se můžete kochat pohledem na nejstarší jihotyrolské městečko Brixen.

Tip pro zkušené lyžaře

Aktivní lyžaři zaručeně již vyzkoušeli trasu Trametsch, která nabízí nebývalý zážitek, pokud však chcete zažít opravdový adrenalin, pak vyzkoušejte černou sjezdovku z Gitschbergu, která vám zaručí, že až dorazíte na samotný konec trati budete cítit nemalé bušení srdce.

Valle Isarco mimo sjezdovku

Jestliže se vám určitý den nebude chtít na sjezdovky, můžete vyrazit do horského městečka Brixen. Zdejší středověké centrum stojí za podívanou. Nachází se zde i biskupský palácMuseo Dicesano a různými dalšími zajímavostmi. Společensky založení jedinci nebudou samozřejmě ochuzeni o široký kulturní program zdejších podniků. Potřebujete-li své duši a tělu dopřát relaxaci, pak skvělou volbou může být zdejší bazén.

Valle Isarco by se dalo shrnout jako nevelké středisko, kde si užijete klidu, úžasných sjezdovek a krásných památek za cenu velmi, velmi příjemnou.

Copyright © 2023 Lyžování Itálie | Mapa stránek
Created by:
MFÁčko.cz
Doporučujeme: Ani v létě není ve Francii nuda, podívejte se do srdce Francouzské riviéry - Saint-Tropez. Je pořád zima a vám se nechce do daleké Francie? Nevadí, rakouské alpy jsou super. Zkuste lyžování v Rakousku, popřípadě letní dovolená v Rakousku také není k zahození ne?