Val di Fiemme/Obereggen

Nespornou výhodou lyžování v Alpách je fakt, že máte jistotu sněhové nadílky nutnou pro lyžování. Čeští turisté s oblibou navštěvují nejrůznější střediska v Alpách. Co se týče italských Alp patří středisko Val di Fiemme/Obereggen mezi bezkonkurenčně nejnavštěvovanější areál italských Alp.

Mezi důvody proč je tak moc navštěvované patří fakt, že nabízí opravdu nádherně dlouhé sjezdovky s dokonalou propojeností lanovek a vleků. Celková délka tratí dosahuje 113-ti kilometrů. Velkou výhodou je také rovnoměrné rozdělení tratí pro lyžaře méně zkušené, středně zkušené až po ty nejzkušenější. V areálu rozprostírající se v nadmořské výšce 860 m. n. m. až 1 528 m. n. m. se můžete těšit na lyžování po celé zimní období.

Val-di-Fiemme-Obereggen-Top

Doprava do Val di Fiemme / Obereggen

Celková trasa čítá okolo 700 kilometrů. Nebudete však litovat, jelikož zážitek na sjezdovkách je opravdu bezkonkurenční. Doporučená trasa je přes Mnichov až k rakouském Innsbrucku (kousek odtud se natáčel známý seriál Doktor z hor). Následně se vydáte přes Brenner, Bolzano, na dálničním sjezdu u Ora / Auer sjedete na silnici, která vás dovede k městečku Cavalese, odkud je to už kousek do střediska Val di Fiemme / Obereggen.

Lyžování ve Val di Fiemme / Obereggen


Jak jsme již zmínili, sjezdovky jsou opravdu různorodé a uspokojí každého lyžaře. Začátečníky potěší pohodová trať Bellamonte, zkušenější lyžaři naleznou zalíbení v náročné Moeně. Před pár lety byla zřízena nová červená trať, která se vine pár kilometrů po úbočí Alpe Cermis až hluboko do údolí. Dobře vybavené snow parky, upravené běžecké a lyžařské tratě jsou zárukou lyžařské komplexnosti, jakou mohou tiše závidět i poněkud zvučnější střediska italských Alp. Val di Fiemme / Obereggen se může pochlubit také precizním značením a úzkostlivou péčí o bezpečnost. Zcela jistě neprohloupíte, když se s dětmi vydáte po rozlehlých modrých sjezdovkách, které čítají 41 kilometrů. Větší zábavu zažijete na 55 kilometrech červených tratí. Je zde i vysoký počet nebezpečných černých, jež dohromady dosahují délky 17-ti kilometrů.

Val-di-Fiemme-Obereggen-Sky-Mapa

Výhodné skipasy

Nutno uznat, že 113 kilometrů tratí je opravdu dost, pokud si však chcete rozšířit obzor i na jiné areály, doporučujeme vám pořídit si skipas Dolomiti Superski, kdy za velmi rozumnou cenu dostanete přístup k tratím sousedních středisek. Nabízí se tak možnost poznat slavnou Sella Rondu.

Méně času na lanovce, více času na sjezdovce

Tímto heslem se provozovatelé zjevně řídí, jelikož čas, který strávíte na lanovkách bude opravdu krátký, nehledě na to, že stání ve frontě je v tomto středisku něco naprosto nepřípustného, nemusíte se tedy čekání obávat. Ušetřit čas se vám podaří díky nejmodernějším přepravním zařízením, které rovněž přispívají k oblíbenosti Val di Fiemme / Oberregen.

Val di Fiemme / Oberregen je opravdovým rájem pro lyžaře. Rozsáhlá nabídka udržovaných sjezdovek spolu s širokou nabídkou apres ski aktivit a lidovými cenami za ubytování, dělá ze střediska perlu italských Alp dostupnou pro každého z nás.

Copyright © 2023 Lyžování Itálie | Mapa stránek
Created by:
MFÁčko.cz
Doporučujeme: Ani v létě není ve Francii nuda, podívejte se do srdce Francouzské riviéry - Saint-Tropez. Je pořád zima a vám se nechce do daleké Francie? Nevadí, rakouské alpy jsou super. Zkuste lyžování v Rakousku, popřípadě letní dovolená v Rakousku také není k zahození ne?