Val di Fassa

Básní vaše přítelkyně či váš přítel o lyžování v Alpách? Splňte svému nejmilejšímu tento sen. Ceny pobytu v blízkosti přenádherných sjezdovek italských Alp jsou opravdu skvělé, proto vám nic nebrání tomu, strávit pár dní uprostřed krásné krajiny Alp.

Stále nevíte, který ski areál by byl vhodný? Pak vám navrhneme středisko uprostřed italských Dolomit zvané Val di Fassa. Tento jedinečný lyžařský region mezi městečky Moena a Canazei vám nabídne rozsáhlé sjezdové tratě o celkové délce přesahující 120 kilometrů. Pokud vaše milovaná polovička miluje snowboarding, pak si jej bude moci užívat rovnou v 5-ti snow parcích.

Val-di-Fassa-Top

Doprava do Val di Fassa

Potom co si užijete bezproblémovou jízdu na německých, rakouských a italských dálnicích, sjedete z dálnice u Ora / Auer (kousek za městem Bolzano), odkud se vydáte přes Cavalese, Predazzo, Moena, Campitello di Fassa až k městečku Canazei.

Lyžování ve Val di Fassa


Překrásné údolí táhnoucí se až  pod nejvyšší horské štíty centrálních Dolomit nabízí opravdu rozsáhlé sjezdové tratě, kdy si můžete užít jak skvělého zážitku na lyžích, tak pohledu na panenskou přírodu italských hor. Celková délka sjezdovek čítá 123 kilometrů, které se rozdělují na 27 kilometrů tratí modrých, 6 kilometrů černých, převažují však rozlehlé červené tratě o délce úctyhodných 90 kilometrů. Běžkaři se mohou vyřádit na 48 kilometrů dlouhé běžecké trati.

Val-di-Fassa-Sky-Mapa-2

Lyžování na 400 kilometrech

Jestliže vám nebude postačovat 123 kilometrů tratí ve středisku Val di Fassa, můžete si prodloužit skipas na celé údolí Sella Ronda, kdy se vám otevře brána k další skvostům italských Alp, které se nalézající ve střediscích Val Gardena, Alpe di Siusi, Arabba / Marmolada a Alta Badia, kde se celý den můžete vyřádit na těchto ski túrách čítající přes 400 kilometrů.

Výhody pro rodiny s dětmi

Nabízí se opravdu výhodné ceny skipasů. Klasický skipas pro oblast Val di Fassa stojí v průměru 37€ na den. Výhodnější je však skipas Dolomiti Superski, kdy můžete brázdit i sjezdovky v sousedních areálech. Val di Fassa láká výhodnými cenovými balíčky po celý rok. Výjimkou nebývá, že děti v doprovodu rodičů mají ubytování a lyžování zcela zdarma.

Adrenalin ve Val di Fassa

Patříte-li mezi milovníky adrenalinu, pak vás zaujme sjezdovka Sass Pordio, která je velmi náročná a doporučuje se pouze zkušeným lyžařům. Fakt, že nejeden lyžař zde přišel ke zranění, podněcuje adrenalinově založené lyžaře. Rovněž se můžete nechat vyvézt až k ledovci helikoptérou a vyzkoušet si ladný skok do sněhobílého prašanu. Věřte, že zážitek je to opravdu neskutečný.

Jak vidíte lyžařské centrum Val di Fassa je vhodné jak pro rodiny s dětmi, tak pro lyžaře, kteří si libují ve zvýšeném tepu během sjíždění tratí, jež jsou mimochodem v v tomto ski areálu opravdovou jedničkou co se týče udržovanosti.

Copyright © 2023 Lyžování Itálie | Mapa stránek
Created by:
MFÁčko.cz
Doporučujeme: Ani v létě není ve Francii nuda, podívejte se do srdce Francouzské riviéry - Saint-Tropez. Je pořád zima a vám se nechce do daleké Francie? Nevadí, rakouské alpy jsou super. Zkuste lyžování v Rakousku, popřípadě letní dovolená v Rakousku také není k zahození ne?