Passo Tonale/Ponte di Legno

Zima se pomalým krokem blíží a vy pociťujete touhu zase po roce brázdit zasněžené sjezdovky? Pokud jste se svými lyžemi zatím nikam nevycestovali, doporučovali bychom vám vyzkoušet jedno ze středisek italských Alp zvané Passo Tonale / Ponde di Legno.

Proč preferujeme právě tuto oblast? Protože kromě krásně dlouhých a udržovaných sjezdovek a přenádherné krajiny se místní areál může pyšnit celoročním lyžováním díky přítomnosti ledovce Presena. Nenechte si ujít více než 100 kilometrů krásný tratí.

Passo-Tonale---Ponte-di-Legno

Doprava do Passo Tonale / Ponte di Legno

Dopravy vozem nebudete litovat. Za čelním sklem se vám naskytne pohled na krásné horské masivy evropských Alp. Vaši cesta povede přes města Mnichov, Brenner až k italskému Bolzano. U San Michele all´ Adige sjedete z dálnice a vydáte se po silnici SS43 až k samotnému středisku. Z Prahy je cesta dlouhá kolem 775 kilometrů.

Lyžování v Passo Tonale / Ponte di Legno


Lyžování v Passo Tonale a Ponte di Legno je opravdovým zážitkem. Tato perla rozprostírající se uprostřed Brentských Dolomit patří mezi chloubu Italských Alp. V nadmořské výšce od 1 200 m. n. m. do 3 016 m. n. m. se vám naskýtá možnost užívat si zimních radovánek jak na pozvolných tratích pro začátečníky, tak na těch obtížnějších pro zkušené lyžaře. Malebné městečko Ponte di Legno se nachází ve výšce 1 257 m. n. m. a dostanete se k němu bezplatným skibusem. Komplex hotelů a ubytovacích rezidencí leží v těsné blízkosti vleků a lanovek. Průsmyk Passo Tonale je rozdělen na severní a jižní část. V té první dominuje ledovec Presana, odkud se nabízí dvě opravdu strmé sjezdovky. Oproti tomu na jižní části naleznete tratě spíše lehčího rázu. Toto úžasné středisko uprostřed panenské přírody nabízí 35 kilometrů tratí modrých, 72 kilometrů tratí červených a 28 kilometrů černých. V okolí se také nachází 40 kilometrů běžeckých tras. Výjimkou není ani vyžití pro snowboardisty, kde mohou vyzkoušet své dovednosti ve dvou fun parcích.

Passo-Tonale-Ponte-di-Legno-Sky-Mapa

Výhodný skipas


Středisko nenabízí pouze kvalitní udržované tratě, kde je lyžování opravdovým zážitkem, ale i servis zákazníkům, který je mile potěší. Pokud jste aktivní lyžaři a za pár dní zvládnete projet všechny tratě (vysoce nereálné), pak můžete zakoupit výhodný skipas Superskirama Dolomiti, kdy se vám za velmi výhodnou cenu otevře brána k dalším střediskům v italských Alpách, například Folgarida, Madonna di Campiglio, Marilleva, Paganella a mnoho dalších. Nabízí se ještě jeden výhodný skipas Adamello Ski. Skipas pro areál Passo Tonale / Ponte di Legno stojí v průměru 34€ na den.

Zábava mimo sjezdovku

V průběhu vývoje střediska, kdy se vytvářelo stále více tratí, které by uspokojily i ty nejnáročnější lyžaře, se bral ohled také na zábavu místních návštěvníků. Nyní si tedy v čase, kdy nebudete brázdit krásné sjezdovky, můžete relaxovat v krytém bazénu, sauně nebo třeba na diskotéce. Milovníci sportu nepohrdnou halou na volejbal a tenisovými kurty. A jelikož jsme v Itálii, která je proslulá svou křupavou pizzou, nabízí se i velké množství pizzerií, kde můžete tuto delikatesu ochutnat v podání opravdových mistrů.

Jste-li zkušení lyžaři či nikoliv, středisko Passo Tonale / Ponte di Legno si vás získá jak krásnými tratěmi, tak přenádhernou přírodou ve zdejším okolí.

Copyright © 2023 Lyžování Itálie | Mapa stránek
Created by:
MFÁčko.cz
Doporučujeme: Ani v létě není ve Francii nuda, podívejte se do srdce Francouzské riviéry - Saint-Tropez. Je pořád zima a vám se nechce do daleké Francie? Nevadí, rakouské alpy jsou super. Zkuste lyžování v Rakousku, popřípadě letní dovolená v Rakousku také není k zahození ne?