Paganella

Zavřete oči, představte si jak se se svou rodinou proháníte po pohádkových sjezdovkách, příjemně na vás svítí horské slunce a před vašimi zraky se rozprostírá přenádherná krajina. Jakmile oči otevřete, ocitnete se opět ve své neútulné kanceláři, zima se ale kvapem blíží, proto si můžete rezervovat zimní dovolenou v jednom středisku italských Alp, které vás zaručeně nezklame. Malebné středisko Paganella nalézající se uprostřed Brénských Dolomitů si zaručeně získá vaši oblibu.

Paganella-Top

Středisko nacházející se v italských Alpách se může pochlubit délkou upravených tratí čítající 52 kilometrů. Středisko získalo svůj název podle blízkého vrcholu Paganella, tyčící se do výšky 2 125 m. n. m. Areál vznikl sloučením horských městeček Andalo, Fai della Paganella a Molveno. Díky sloučení vám může nabídnou opravdu luxusní sjezdové tratě. Kvalitní síť sjezdovek a vleků je pro toto středisko samozřejmost.

Doprava do střediska Paganella

Cesta do střediska Paganella se bude skládat jak z bezproblémové jízdy po dálnici, tak po upravených horských silnicích v nitru italských Alp. Jakmile dorazíte do Mnichova, vydáte se přes Innsbruck a Brenner až k italskému městu Bolzano. U dálničního sjezdu S. Michele sjedete na Mezzocorona. Pak již zbývají pouze 2 městečka, Mezzolombardo a Fai della Paganella, následně se ocitnete ve svém středisku Paganella. Celková vzdálenost z Prahy je 730 kilometrů.

Lyžování ve středisku Paganella


Během posledních let se středisko stalo jedním z nejdynamičtější se rozvíjejících středisekitalských Alpách. V nadmořské výšce od 1 028 m. n. m. do 2 125 m. n. m se rozprostírá areál nabízející 7 kilometrů pozvolných modrých sjezdovek, 3 kilometry černých a převažují středně těžké tratě červené. Dobrá propojenost vleky a lanovkami vám dovolí pohodlně se dopravit na krásné sněhobílé pláně, které vám jsou přístupny od prosince do konce dubna.
Převažuji středně těžké červené tratě, pokud by jste však rádi zažili napětí a trochu adrenalinu, můžete si vyzkoušet závodní sjezdovku s názvem Olympia, kde se vám nabízí sjezd o délce 5 kilometrů. Nacházejí se zde 2 tratě pro běžkaře. Jedna o délce 3 kilometry a druhá čítá 5 kilometrů.

Paganella-Sky-Mapa

Výhodný skipas


Jelikož si jsou v Paganelle vědomi faktu, že jejich sjezdovky, ač jsou krásně udržované, nejsou příliš dlouhé, rozhodli se rozšířit návštěvníkům obzor i na ostatní střediska. Zakoupením cenově výhodného skipasu Super Skirama Adamello-Brenta můžete brázdit všechny sjezdovky v údolí Val di Sole, například Passo Tonale či Madonna di Campiglio. Cena běžného skipasu pro středisko Paganella je kolem 39€ na den.

Zábava mimo sjezdovku

Kdo navštívil středisko Paganella před 5-ti lety, nyní by žasl, jak se středisko rychlým tempem rozvinulo. V rámci skipasu budete mít možnost navštívit perfektně vybavené vodní a relaxační centrum Aqua IN, kde se jak vy, tak vaše děti mohou do sytosti vyřádit. Nabízí se i široká možnost sportovního vyžití v podobě tenisu, volejbalu a basketbalu ve zdejší sportovní hale.

Jste-li milovníci přírody, pak se vám jistě zalíbí blízký národní park Adamello-Brenta s úchvatnými jezery a okolními lesy. Navzdory rozvoji střediska zůstal ráz národního parku nedotčený, proto se v Paganelle mohou pyšnit dokonalým souzněním moderních vymožeností a přenádherné krajiny.

Copyright © 2022 Lyžování Itálie | Mapa stránek
Created by:
MFÁčko.cz
Doporučujeme: Ani v létě není ve Francii nuda, podívejte se do srdce Francouzské riviéry - Saint-Tropez. Je pořád zima a vám se nechce do daleké Francie? Nevadí, rakouské alpy jsou super. Zkuste lyžování v Rakousku, popřípadě letní dovolená v Rakousku také není k zahození ne?