Monte Bondone

Milujete lyžování a letošní dovolenou by jste opět rádi strávili na rozsáhlých sněhobílých pláních Alp, ale trochu vám vadí čilý cestovní ruch a s tím spojené velké množství turistů?

Pak právě vám se jistě zalíbí středisko Monte Bondone, jež je pýchou italských Alp.

Toto malebné středisko si získává oblibu u lyžařů, kteří preferují jak poctivě udržované tratě, tak pocit odloučení od rušného a uspěchaného života. U horského masivu Palon (2 090 m. n. m.) se nachází roztomilé vesničky Vaneze a Vason, které díky svému spojení docílily vytvoření 21 kilometrů poctivě udržovaných sjezdovek. Číslo to sice není nijak závratné, pocit volnosti je však k nezaplacení.

Monte-Bondone-Top

Doprava do Monte Bondone

Po zdolání 725 kilometrů se můžete těšit na sněhobílé, poctivě udržované pláně, proto rychle dobalte poslední věci a hurá na cestu. Na kvalitní dálnice budou navazovat horské italské silnice, po kterých projedete bez větších problémů. Pojedete přes Mnichov, Brenner až do Bolzana. Následuje město Trent, zde sjedete z dálnice na silnici SS45, ta vás dovede až do samotného Monte Bondane.

Lyžování v Monte Bondone


Dobře propletená síť lanovek a vleků vás doveze na vrchol přenádherných sjezdovek. Čekání ve frontě na vlek se zaručeně nemusíte obávat, jelikož areál je malý a návštěvnost je rovněž taková. Nízká návštěvnost bude mít za následek, že se v tomto středisku budete cítit uvolněně a zcela jistě z vás opadne napětí, které se během roku ve vás nahromadilo. S malými dětmi můžete vyrazit na 6 kilometrů dlouhé modré sjezdovky, malinko obtížnější lyžování naleznete na 14-ti kilometrech červených tratí a adrenalin můžete zakusit na jednom kilometru černé tratě. Areál se rozprostírá v nadmořské výšce od 1 184 m. n. m. do 2 090 m. n. m. Titul nejdelší sjezdová trať regionu Trentino si vysloužila právě zdejší sjezdovka s názvem Grand Pista (velká sjezdovka), která dosahuje délky 3,5 kilometrů a průměrného sklonu 38°.

Monte Bondone a historie

Lyžařské centrum Monte Bondone nepatří k žádným lyžařským cucákům, první vlek zde byl postaven dokonce v roce 1934. Milovníci historie se mohou kochat snadno dosažitelným městem Trenta, jehož historické centrum bylo postaveno okolo pátého stolení před naším letopočtem.

Monte-Bondone-Sky-Mapa

Další sportovní aktivity


Ačkoliv je středisko opravdu maličké, což pro některé z vás může být velká výhoda, podmínky pro snowboarding jsou velice dobré. Nabízí se hned 2 snow parky včetně halfpipe olympijských rozměrů a boardercrossu. Pokud jste si přibalili běžky, můžete na nich vyrazit do této čarokrásné přírody. Trať je dlouhá 37 kilometrů.

Ubytování a ceny

Jelikož je středisko maličké, ceny jsou doslova za hubičku. Pokud by jste zde rádi trávili pouze pár dní, většina ubytovacích zařízení vám může nabídnout ubytování na 2, 3 noci. Skoro všechny hotely se nacházejí v těsné blízkosti lanovek a vleků. Chcete-li si odpočinout od věčného frmolu a zároveň si užít krásných sněhových plání, pak neváhejte a navštivte středisko Monte Bondone.

Copyright © 2023 Lyžování Itálie | Mapa stránek
Created by:
MFÁčko.cz
Doporučujeme: Ani v létě není ve Francii nuda, podívejte se do srdce Francouzské riviéry - Saint-Tropez. Je pořád zima a vám se nechce do daleké Francie? Nevadí, rakouské alpy jsou super. Zkuste lyžování v Rakousku, popřípadě letní dovolená v Rakousku také není k zahození ne?