Doprava do italských Alp

Itálie to nejsou pouze prosluněné písečné pláže a příjemně šumící moře. Itálie je také známé evropské letovisko pro lyžaře, kteří si žádají dlouhé sjezdovky podpořené nutnou dávkou pohodlí co se týče skvělé sítě lanovek a vleků.

Jestliže si nepřejete trávit dlouhé hodiny čekáním na vlek, jak tomu bývá v České republice, pak není nic snazšího, než nalézt po zimě zaprášené lyže, nasadit je na auto, sbalit kufry a vydat se na cestu. Trať, kterou budete muset urazit, je zhruba 600 kilometrů dlouhá. Čas za volantem vám však bude příjemně utíkat díky dobré síti dálnic. V závěru vám jízdu zpříjemní pohled na krásné vrcholky rakouských a italských Alp. Za chvíli již budete moci stát připraveni u vleku, jež vás vyveze skrze pohádkovou krajinu na sněhem zaváté, poctivě udržované tratě, které vám poskytnou opravdový lyžařský zážitek.

Doprava-do-italských-Alp

Doporučujeme vám jízdu autem, jelikož dálnice v Rakousku a Itálii jsou jak známo ve skvělém stavu. Italské silnice jsou i v zimním období poctivě udržované. Pokud však preferujete odpočinek již od samotného začátku dovolené, není nic snazšího, než využít komfortní vlakovou, autobusovou nebo ještě lépe leteckou dopravu.

Doprava autem

Pokud čtete tento odstavec, zcela jistě patříte mezi dobrodruhy, jež si vychutnávají nejen samotný cíl výletu, ale i jeho cestu. Ta může být opravdovým zážitkem, proto po ruce určitě mějte foťák. Očekávaný den nastal a vy se můžete vydat na svou pouť, která lyžařům z Čech začne v Plzni. Jakmile se dostanete do tohoto města, vydáte se po E53 až hraničnímu přechodu Železná Ruda, odkud si to na německých dálnicích pofrčíte na Mnichov. Poputujete dále na jih k rakousko-německým hranicím, z dálky vás již budou vítat horské masivy. Kolem hory Zugspitze (necelých 3 000 m. n. m.) již začínají Alpy. Přejedete rakouským městem Innsbruck. Ve zdejší zemi se zdržíte jen chvíli, protože silnice E45 za malý okamžik překročí italské hranice. Cesta vás dovede až do italského města Bolzano, odkud pak po udržovaných silnicích za krátký čas dorazíte ke svému letovisku. Moraváci zvolí hraniční přechod Mikulov. Cesta následuje přes rakouskou Vídeň, Salzburg, Innsbruck a italské Bolzano. Poplatky za užití dálnic jsou mírné. V Německu jsou dálnice zdarma. V Rakousku můžete využít 10-ti denní dálniční známky za 7,6€. V Itálii se platí klasické mýtné. Lísteček neztraťte. Pokud jej ztratíte, započte se vám nejdelší trasa. V italských městech smíte jet maximálně 50 km/h. Mimo město 90/110 km/h a na dálnici maximálně 130 km/h. Světla musíte mít zapnuta po celý den pouze mimo obec. Dávejte si rovněž pozor na alkohol v krvi, který nesmí přesáhnout 0,05%. Pokuty jsou značně vysoké.

Doprava vlakem

Jestliže vás unavuje jízda autem, můžete se do střediska dopravit vlakem. Vlakové spoje vedou až do italského města Bolzano. Cesta pro vás bude nadmíru příjemná, jelikož jsou vlaky čisté a komfortní. Za zhruba 18 hodin budete na požadovaném místě. Nevýhodou tohoto způsobu dopravy je fakt, že z Bolzana se budete muset dopravit do střediska autobusem. Nemusíte se však obávat, autobusová síť do horských středisek je více než dobrá.

Doprava autobusem


Pokud vám cesta vlakem nevyhovuje, můžete využit služeb cestovních kanceláří, které vás dovezou až na místo určení a vy si mezitím můžete vychutnávat pohled na opravdové skvosty Alp. Případně můžete zvolit i individuální autobusovou dopravu, například se společností Student Agency. Cena je zhruba podobná jako u vlakových spojů. Za 1 500,- vás společnost Student Agency doveze do italské metropole Verona, odkud přesedláte na místní autobusový spoj, který vás doveze až samotnému středisku, kde se následně můžete oddávat nerušenému lyžování.

Doprava letadlem

Jestliže si rádi dopřáváte komfort, pak zcela jistě nepohrdnete luxusní leteckou dopravou, která vám zaručí, že již za pouhých pár hodin budete brázdit nejkrásnější sjezdovky italských Alp. Pokud budete cestovat z italskou leteckou společností, můžete se těšit na možnost vyzkoušet pravá italská vína, která jsou známá po celém světě. Cesta je krátká, necelých 700 kilometrů zvládne tryskové letadlo za pouhou hodinku, proto jakmile ráno vstanete a dopravíte se na letiště, můžete si být jisti, že daný den již budete moci stát na lyžích v okolí přenádherné krajiny, po které se linou ty nejkrásnější a nejdelší sjezdovky v celých Alpách. Můžete se sami rozhodnout jaké letiště zvolíte. Buď Miláno nebo rakouský Innsbruck. Odtud vás pak k vašemu středisku dopraví buď komfortní letištní taxislužby nebo místní autobusová siť. Letenka do Milána se například u společnosti Invia pohybují kolem 2 500 Kč.

Ať už zvolíte jakýkoliv druh dopravy, odměna za poněkud delší cestu bude více než sladká.

Čisté a udržované sjezdovky něžně hladící krásné vrcholky italských Alp ve vás zanechají jedinečný nejen lyžařský zážitek.

Copyright © 2023 Lyžování Itálie | Mapa stránek
Created by:
MFÁčko.cz
Doporučujeme: Ani v létě není ve Francii nuda, podívejte se do srdce Francouzské riviéry - Saint-Tropez. Je pořád zima a vám se nechce do daleké Francie? Nevadí, rakouské alpy jsou super. Zkuste lyžování v Rakousku, popřípadě letní dovolená v Rakousku také není k zahození ne?