Další zajímavá střediska

Další zajímavá střediska

Italské Alpy se mohou hrdě pyšnit titulem: „nejkrásnější Alpy“. Nalézá se zde celá řada různých středisek, která lyžaři nabízejí dlouhé sjezdové tratě různých sklonů, náročností a  šířky. Také množství snow parků a běžecký tras. Samozřejmostí je dobrá propojenost lanovkami a vleky.

V menu naleznete nejnavštěvovanější střediska italských Alp, zde vám nabízíme další škálu alpských středisek, která jsou rovněž velice zajímavá.

Další-zajímavá-střediska

Tre Valli

Tre Valli je prvotřídním lyžařským areálem, který poskytne zábavu nejen lyžařům, ale také běžkařům a milovníkům snowboardingu. Samotné nitro krásné okolní krajiny se před vámi otevře při projížďce více než 60-ti kilometrovou běžeckou tratí. Snowboardistům se zatají dech při skocích ve vysoce vybavených čtyřech snow parcích. Délka tratí je také úctyhodná. 89 kilometrů sjezdovek je rozděleno na 48 kilometrů modrých, 33 kilometrů červených a 8 kilometrů černých.

Vychutnáváte-li si dlouhé tratě, pak se středisko Tre Valli může pochlubit 10-ti kilometrovou sjezdovkou z Col Margherita, která klesá přes Passo Valles až do Falcade. Jste-li náročnější lyžaři, vyžadující extra dlouhé tratě, pak je Tre Valli stvořené přímo pro vás.

Alta Pusteria

Středisko Alta Pusteria patří mezi nejvíce modernizované středisko italských Alp. Nejen že zde naleznete překrásné a poctivě udržované tratě, nabídne se vám také nejmodernější přepravní systém v podobě nejnovějších lanovek.

Milujete-li adrenalin, pak se vám zalíbí extra náročná černá traťMonte Elmo dosahující délky 2,6 kilometrů. Díky prudkosti budete dole hned. Pro běžkaře je tento areál skvost, jelikož nabízí rovných 200 kilometrů běžeckých tratí. Délka lyžařských sjezdovek je v Alta Pusteria 54 kilometrů. Samozřejmostí je i snow park.

Snowboardisti budou s návštěvou Alta Pusterie spokojeni, lyžaři okomentují dovolenou jedním slovem „skvělé“ a milovníci běžek budou přímo nadšeni.

Další-zajímavá-střediska-2

Civetta

Ve středisku Civetta se pod majestátnou horou Monte Civetta rozprostírá přes 80 kilometrů krásných tratí, které návštěvníka hned na první pohled zaujmou svou upraveností. Každoročně se zde tratě upravují, aby lyžařům mohly nabídnou stále vyšší převýšení. Vysoce vybavený snow park a osvětlený fun park přidávají ski areálu na oblíbenosti.

Romanticky založení jedinci se budou moci kochat pohledem na krásné jezero Alleghe a přenádherné panorama Dolomit. Hokejoví fandové mohou zakusit atmosféru 1. italské hokejové ligy, která se hraje v Alleghe. Poměr mezi kvalitou tratí a služeb je v naprosté rovnováze s mírnými cenami. Středisko Civetta nabízí skvělé sněhové podmínky po celé zimní období.

Pejo

Uprostřed italských Alp v nadmořské výšce okolo 1000 metrů se nachází malebné středisko Pejo. V tomto italském ráji naleznete především pohodu, klid a dostatek prostoru na sjezdovkách, protože největší nápor turistů se situuje do sousedních ski areálů.

Středisko Pejo se může pochlubit pouze 11-ti kilometry lyžařských tratí, nicméně pocit úprku od mumraje ve spojitosti s úžasnou krajinou je k nezaplacení. Můžete ochutnat i zdejší minerálku oblíbenou v celé Itálii. Díky nízké návštěvnosti jsou ceny velmi příjemné.

Další-zajímavá-střediska-3

Folgaria / Lavarone

Rozlehlý ski areál Folgaria, středně velké Lavarone a menší areál Fiorenti se spojili, aby návštěvníkům mohli nabídnout 66 kilometrů krásných sněhových plání, které potěší jak lyžařského začátečníka, tak adrenalinového nadšence na lyžích.

Rivattě nad Lavarone se nalézá vysoce vybavený snow park. Kdyby vám to bylo málo, naleznete zde ještě jeden, neméně vybavený. Pestrá paleta apres ski aktivit příjemně podtrhuje oblíbenost tohoto areálu. Nenechte si ujít ani romantické historické centrum Folgarie s četnými obchůdky. Běžecké tratě dosahují délky přes 80 kilometrů. Středisko Folgaria / Lavarone může nabídkou služeb hrdě konkurovat nejznámějším italským střediskům.

Santa Caterina

Hledáte-li klid, pohodu, příjemné sjezdové tratě a přiměřené ceny za ubytování, pak se vám zalíbí středisko Santa Caterina, které se sice nemůže pyšnit mnoha kilometry tratí, ale nabídne vám krásné místo k odpočinku, kde nenarazíte na poněkud nepříjemný mumraj lidí jak na svahu, u vleku, tak v městečku. Panuje zde opravdová pohoda, kterou si můžete užívat na 20-ti kilometrech tratí.

Nejedná se však o žádného lyžařského cucáka, jelikož Santa Caterina byla spolupořadatelem Mistrovství světa ve sjezdovém lyžování v roce 2005. Máte-li rádi výzvy, pak se můžete předvést na 3,7 kilometrů dlouhé červenočerné sjezdovce, která sloužila rovněž k účelům mistrovství. Hledáte-li odpočinek, upravené tratě a nízkou cenu, pak zkuste ski areál Santa Caterina.

Aprica

Jen málokterý areál se může pochlubit tak moderním vybavením, jako má středisko Aprica. Právě nejmodernější lanovky jsou jedním z mnoha kladů tohoto areálu. Aprica není příliš velká, nabízí pouze okolo 40-ti kilometrů tratí, tento nedostatek však hrdě nahrazuje širokou nabídkou apres ski aktivit.

Nejnáročnější „zdolávače“ svahů jistě uspokojí velký podíl černých sjezdovek, při jejichž sjezdu opravdu tuhne krev v žilách. Středisko Aprica se může pyšnit bohatou historií. Vždyť se zde první turisté objevili již v 70-tých letech minulého století, kdy areál patřil mezi absolutní špičku alpských středisek. Pokud v cestovní kanceláři narazíte na tento areál a budete se podivovat nad nízkou cenou, pak nebuďte nedůvěryhodní, nízké ceny za ubytování jsou v Aprice samozřejmostí. Za skvělou cenu zde dostanete nádherné prostředí, kvalitní sjezdové tratě, upravené běžecké tratě a výborně vybavený snow park.

Copyright © 2023 Lyžování Itálie | Mapa stránek
Created by:
MFÁčko.cz
Doporučujeme: Ani v létě není ve Francii nuda, podívejte se do srdce Francouzské riviéry - Saint-Tropez. Je pořád zima a vám se nechce do daleké Francie? Nevadí, rakouské alpy jsou super. Zkuste lyžování v Rakousku, popřípadě letní dovolená v Rakousku také není k zahození ne?