Bormio

Představte si tuto scenérii. Je krásné ráno, za oknem vidíte jak se za vrcholky majestátných hor pomalu line zářivé slunce, které začíná ozařovat dlouhé, sněhobílé pláně ladně obepínající krajinu plnou hlubokých lesů.

Nejedná se o pouhou představu, ale o popis střediska Bormio italských Alpách, nacházející se v nejsevernějším cípu Lombardie na konci údolí Valtalina. Tento areál uprostřed Bréntských Dolomitů je vyhlášený díky přítomnosti rozsáhlých sjezdovek, na které se dostanete pomoci velmi dobré sítě vleků a lanovek umístěných v blízkosti ubytování. Bormio může nabídnou přes 60 kilometrů úžasných tratí.

Bormio-Top

Doprava do střediska Bormio

Budete si užívat nejen čarokrásných sjezdovek, ale také samotné cesty, při které se vám naskytne pohled na opravdové monumenty Alp. Doporučujeme dostat se do rakouského Innsbrucku, odkud překonáte tunel v Landecku, městečka Scuol, Zemaz, Livigno. Po projetí městečka Isolaccia na vás již bude čekat středisko Bormio.

Lyžování ve středisku Bormio


Bormio není jen tak ledajaké středisko. Společně se Santa Caterinou se zde pořádalo dokonce Mistrovství světa v alpských disciplínách. Zpátky ale ke středisku. 42 poctivě upravených tratí je rozděleno na 4 kilometry černých tratí, 45 kilometrů červených tratí a se svými nejmenšími se můžete vydat na pozvolné modré sjezdovky čítající 18 kilometrů. Na severozápadním svahu hory Cima Bianca (3 012 m. n. m.) vedou tratě všech náročností. V horní části se nacházejí poněkud plošší svahy, oproti tomu zhruba ve výšce 2 600 metrů začíná být sklon ostřejší. Celé středisko se rozprostírá v nadmořské výšce od 1 225 m. n. m. do 3 012 m. n. m. Středisko je lyžařům dostupné zhruba od začátku prosince do konce května. Cena skipasu se pohybuje na částce 34€ na den. Můžete si sebou vzít i snowboard, který využijete ve vybaveném snow parku. Tratě pro běžkaře jsou samozřejmostí.

Bormio-Sky-Mapa

Sjezdovky detailněji

Libujete-li si v opravdu dlouhých tratích, pak vám doporučujeme vyzkoušet sjezdovku Bimbi al Sole, kde vám nabídne 10 kilometrů dlouhou trať. Je opravdu poněkud závodnější, proto buďte opatrní. Převýšení je zde více než 1 800 metrů.

Jeden z nejnáročnějších sjezdů se nachází na trati zvané Stelvio, která opravdu nahání hrůzu. Při sjezdu této čtyř kilometrů dlouhé trati si můžete být jisti, že o adrenalin zde opravdu nebude nouze.

Místní lázně

V blízkosti střediska se nacházejí i lázně, které nabízejí soustavu vnitřních i venkovních termálních bazénů o teplotě vody 38°C41°C. Je zde samozřejmě i plavecký bazén o délce 25 metrů. Příjemnou relaxaci po lyžování si také můžete užít v sauně nebo při masáži. Děti se mohou radovat z řady atrakcí a programu pro děti.

Jak už to v italských Alpách bývá běžné, nabízí se nejen přenádherné a upravované lyžařské tratě, ale také široká nabídka apres ski aktivit. Vřele tedy oblast Bormio doporučujeme.

Copyright © 2022 Lyžování Itálie | Mapa stránek
Created by:
MFÁčko.cz
Doporučujeme: Ani v létě není ve Francii nuda, podívejte se do srdce Francouzské riviéry - Saint-Tropez. Je pořád zima a vám se nechce do daleké Francie? Nevadí, rakouské alpy jsou super. Zkuste lyžování v Rakousku, popřípadě letní dovolená v Rakousku také není k zahození ne?