Arabba / Marmolada

Pokročili jste z fáze začínajících lyžařů na lyžaře pokročilejší a rádi by jste vyzkoušeli svůj talent na alpských sjezdovkách? Předtím než začnete nadšeně listovat nabídkou cestovních kanceláří bychom vám rádi doporučili středisko Arabba / Marmolada. V tomto areálu uprostřed italských Alp se nacházejí ty nejrozsáhlejší sjezdovky.

Arabba-Marmolada-Top

Dlouhé sjezdovky propojené skvělou sítí lanovek a vleků, to je Arabba / Marmolada. V nadmořské výšce 1 742 m. n. m. až 3 264 m. n. m. se rozprostírá kouzelné středisko, kde naleznete spoustu tratí včetně jedné opravdu dlouhé, která měří úctyhodných 12 kilometrů.

Doprava do Arabba / Marmolada

Lyže na střeše? Zavazadla v kufru? Děti připoutané? Pak hurá na výlet. Skrze německé, rakouské a italské dálnice se dostanete až k italskému městu Bolzano. Odtud přes Cavalese, Predazzo, Moena, Campitello, Passo Fedaia až k Malga Ciapela. Zde je to již kousek od úžasného, sněhem zavátého střediska Arabba / Marmolada.

Lyžování v Arabba / Marmolada

Arraba / Marmolada je součástí proslulého okruhu Sella Ronda. Provázanost s okolními středisky Val di Fassa, Val Gardena a Alta Badia je více než dobrá. Nabízí se i výhodné skipasy pro tyto oblasti. Celková délka tratí je 60 kilometrů. Nezapomenutelné tratě střední a vyšší náročnosti zde značně převládají. Skvělého lyžování si můžete užívat na 25-ti kilometrech tratí modrých, 27-ti kilometrech červených a zkušenější lyžaři mohou okusit 8 kilometrů tratí černých. Při sjezdech se můžete kochat pohledem na nejvyšší horu italských Dolomit zvanou Marmolada, která se tyčí do výšky 3 342 m. n. m. Bohužel se zde nenachází žádný snowpark, běžkaři si však přijdou na své na 15-ti kilometrů dlouhé běžecké trati.

Arabba-Marmolada-Sky-Mapa

Trať o délce 12 kilometrů

Milujete-li extra dlouhé sjezdovky, pak se vám jistě zalíbí jedna vedoucí téměř ze samotného vrcholku hory Marmolada. Řeč je o trati zvané Pista Bellunese, jež nabízí převýšení přes 1 800 metrů a dlouhá je opravdu nekonečně. Vaše lyže si budou moci užívat celých 12 kilometrů.

Tip pro zkušené lyžaře

Jestliže patříte mezi lyžaře, kteří již nějaký ten rok poctivě pilovali své lyžařské umění, pak můžete okusit černou trať Pista Fodoma, kde na vás čeká sjezd o celkové délce 3,3 kilometrů. Prudký sklon a převýšení 900 metrů si určitě nenechte ujít.

Arabba / Marmolada mimo sjezdovku

Pokud rádi bruslíte, pak se vám zalíbí otevřené kluziště, kde se můžete se svou rodinou vyřádit do sytosti. Vaše děti mohou, mezitím co vy budete brázdit obtížné tratě, navštívit lyžařskou školu či školku, aby jednou s vámi mohli zakusit obtížné tratě. Krásnou krajinu můžete zhlédnout z ptačí perspektivy díky paraglidingu. Jestliže chcete zažít opravdový free style, pak se můžete nechat vyvézt helikoptérou na vrchol hory Marmolada a odtud ladně seskočit jako akční hrdina a sjíždět přenádherné tratě. Cenová dostupnost je více než dobrá oproti ostatním střediskům v italských Alpách, proto tento skvělý ski areál vřele doporučujeme.

Copyright © 2023 Lyžování Itálie | Mapa stránek
Created by:
MFÁčko.cz
Doporučujeme: Ani v létě není ve Francii nuda, podívejte se do srdce Francouzské riviéry - Saint-Tropez. Je pořád zima a vám se nechce do daleké Francie? Nevadí, rakouské alpy jsou super. Zkuste lyžování v Rakousku, popřípadě letní dovolená v Rakousku také není k zahození ne?